Jdi na obsah Jdi na menu
 


10.kapitola - Dárek od Pansy

27. 12. 2015
Hermiona se za souhlasu Luciuse, i když vynuceného nastěhovala na Malfoy Manor. Lucius ji však ignoroval a vyhýbal se jí. Své dny trávil zavřený dlouho do noci v pracovně a nebo často chodíl na lov do lesů a vracel se až k ránu. Draco s Hermionou si ho však nevšímali a byli šťastni a veškerý čas trávili přípravou svatby a pokojíčku pro miminko, které se jim už za půl roku narodí. Narcissa učila Hermionu, co má dáma z vyšší společnosti umět a docela si ji oblíbila.
 
Jednoho dne, když Draco byl ve svém obchodě, tak ji její sovička doručila balík. Hermiona ho se zvědavostí otevřela a spatřila krásný náhrdelník s opály a smaragdy, u dárku byl lísteček " Užij si dárek!P." Hermiona si ho nasadila a najednou omdlela. Po chvíli však vylétla ke stropu a tvrdě dopadla na zem, začala sebou cukat a zmítala se ve velkých bolestech. Pomalu cítila, jak jed proniká do jejich žil. Draco se vrátil domů a nadšeně s kyticí růží vběhl do pokoje. Když ji spatřil jak se cuká v bolestech, tak upustil květinu. Hned ji odvezl ke svatému Mungovi.
 
Tam ji ošetřovalo pět nejlepších lékouzelníků. Draco byl zoufalý, velmi se o Hermionu a jejich děťáko bál a nervúozně přešlapoval v čekárně. Po chvíli za ním dorazila i Narcissa, aby mu vyjádřila svoji podporu. Draco si sedl vedle ní, schoulil ji hlavu na rameno a plačtivě ji řekl: " Mami, já se bojím o Hermionu i o naše miminko". Narcissa ho pohladila po vlasech a mile mu odvětila: " Neboj, Hermiona se uzdraví". Po chvíli přišel lékouzelník a Dracovi řekl: " Vaši snoubenku otrávili, byla zasažena velmi mocným jedem, ale nemusíte se bát, uzdraví se".Popřál Dracovi hodně štěstí a odešel za dalším pacientem.
 
Draco si oddychl. Vešel k Hermioně do pokoje, ta se právě probudila. Draco si sedl na okraj postele, vzal Hermionu za ruku a hladil ji vlasy. Hermiona se usmívala. Draco se po chvíli zeptal: " Lásko, co se stalo?". Hermiona na něj vrhla zamilovaný pohled a odvětila mu: " Já nevím, přišel mi krásně zabalený balík, tak jsem ho otevřela.Byl v něm náhrdelník a já jsem si ho chtěla vyzkoušet a najednou jsem se ocitla v agónii". Draco ji dal pusu a zeptal se: " A byl u toho nějaký lístek, od koho ten náhrdelník byl?" Hermiona se zamyslí a po chvíli Dracovi odpoví : " No, víš lásko, bylo tam napsáno jen P, nic víc". Draco hned věděl, od koho to bylo, pohladil Hermionu a řekl ji: " To bylo od Pansy, chtěla Tě zabít, ale to ji nedaruju".
 
Draco políbil Hermionu a odešel za Pansy, aby ji důrazně upozornil na to, že má nechat Hermionu napokoji.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář