Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prolog - Jasprovi myšlenky

26. 12. 2015
Jasper seděl na terase Cullenovic vily. Byla vlahá letní noc a on si vduchu říkal:
 
Za svůj dlouhý život jsem toho prožil už tolik. Dnes už si jen steží vzpomenu na svůj život, předtím než se ze mě stal upír. Já jsem neměl na výběr, stejně jako moji sourozenci. Nikdo se mě neptal, jestli chci být upír. Za všechno může ta prokletá Maria, proklínám den, kdy jsem ji poznal. Nevím, jak bych dopadl, kdybych nepotkal svého anděla, který mě vyvedl ven z temnoty a ukázal mi, že jde žít jinak.
 
Nevím, kde bych by bez své Alice. Žiju jen pro ní, ona je můj život, má láska. My upíři dokážeme milovat, dokážeme cítit velkou a nehynoucí lásku pouze k jednomu člověku. Jsme s Alice neskonale šťastní, jediné, co nám chybí ke štěstí je dítě, protože upíři nemohou mít děti. Uvažujeme s Alice o adopci, protožě moje Alice hrozně moc touží po dítěti.
 
Ve svém životě jsem měl jen dvě lásky - za života to byla moje milovaná snoubenka Caroline a za mého upířího neživota je to má nejdrazší Alice. Vím, že si se mnou osud krutě zahrál a nejdenou mě v životě připravil o to co jsem nejvíc miloval, ale to je prostě život. I když jsem upír, tak mi zůstala duše, díky, které jsem schopen cítit pocity, stejně jako lidé.
 
Když si vzpomenu na svoji minulost, tak vím, že se nemám za co stydět, snažil jsem se žít podle toho, jak jsem nejlépe uměl. Narodil jsem do aristokratické rodiny, která mě zahrnula množstvím lásky. Bylo to překrásné období až do jednoho osudného dne, kdy jsem přišel o vše co jsem v životě měl.
 
Marii jsem vděčný za jednu věc - za to, že mi umožnila prožít věčný život po boku ženy, kterou neskonale miluji, vedle mojí Alice. Je fajn, že nikdy nezestárneme, budeme navždycky mladí.Cullenovi mě přijali s otevřenou náručí, díky nim jsem si uvědomil spoustu věcí.
 
K Jasperovi si přisedla Alice a zeptala se: " Na co myslíš Jazzi?". Jasper objal Alici a řekl ji: " Víš, nikdy jsem Ti vlastně nevyprávěl, co jsem prožil, než jsem se proměnil a než jsem Těpotkal. Miluju Tě lásko moje". Alice se na Jaspera podívala a řekla: " Taky Tě miluju, lásko".Poté se oba dlouze políbili a ruku v ruce odešli do svého pokoje.